سلمان هاشمیسلمان هاشی متولد شهريور 62 در مشهد آهنگساز، مدرس، نوازنده پيانو, تحصيل کرده کنسرواتوار موسيقی تهران، نائب رئیس انجمن موسیقی خراسان رضوی، موسس و مدير استوديو آرون در شهر محل تولد خود “مشهد” ميباشد.

سلمان هاشمی كودكي خود را در فضايي آشنا با موسيقي گذراند و اين شرايط سبب ساز تقويت گوش موسيقايي او شد. در حاليكه آموختن موسيقي را از سن ٨ سالگي آغاز كرد، كمي بعد مقام هاي متعددي در مسابقات موسيقي كسب نمود كه از جمله آنها مي توان به مقام اول نوازندگي پيانوي نوجوانان كشور در ١١ سالگي اشاره نمود و در همان سال موفق به كسب مقام سوم نوازندگي رده نوجوانان _كل سازها_ در شهر ساري شد.

موفقيت هاي او در حيطه موسيقي ادامه پيدا كرد و به عنوان دانشجوی برتر کنسرواتوار تهران در سالهای 90 و 91 برگزيده شد .از اساتيد وی ميتوان به استاد کيوان علايی، پروفسور کلارا بوکوچاوا مدرس پيانو از گرجستان، دکتر مارينا اقابکيان از ارمنستان و استاد الهاميان در تئوری موسيقی، دکتر هما سادات افسری تحصيل کردهء ايتاليا و فرانسه در دروس تاريخ هنر و اوزان شعری، پروفسور تنگيز ياخاشويلی از گرجستان و امير انجيری در هارمونی آهنگسازی اشاره کرد

او دوره های صدا برداری، اکوستيک، نرم افزار و ميکس و مسترينگ را در نزد استاد ساعد آذری مدرس صدا وسيما در کنسرواتوار تهران گذراند و در مشهد نيز از تجربيات استاد محمدجواد سام نژاد بهره برد .

تدريس او, از سال 81 با تئوری موسيقی، نت خوانی و پيانو عمومی در فرهنگسرای غدير اغاز شد و در موسسه فرهنگی و هنری فروغ زندگی ادامه پيدا کرد . به مدت 3سال مدرس انجمن موسيقی مشهد در رشته های مبانی نظری موسيقی و پيانو بوده و در آموزشگاههای متعددی در شهرهای مشهد، نوشهر و تنکابن به تدريس پرداخته و در حال حاضر نيز مشغول تدريس پيانو در آموزشگاه های شکوه ،شباهنگ، بامداد، کرشمه، استودیو آرون و همچنين ساخت و تنظيم و توليد موسيقی ميباشد. سلمان هاشمی از سال 95 به سمت نايب رييس انجمن صنفی کارگری موسيقی خراسان رضوی نائل آمد و تا کنون در این سمت مشغول به فعالیت است. در سال 93 استوديو آرون را تاسيس و تجهيز کرد و در سال 95 مدرک صدابرداری، ميکس و مسترينگ از Vivid Sound استراليا را دريافت نمود. او ساخت، تنظيم و صدابرداری قطعات متعددی برای هنرمندان و مدرسين آواز مشهد را در کارنامه خود دارد. در سال 96 آلبوم وی با نام “حتی به روزگاران” با مجوز رسمی حوزه هنری تهران روانه بازار  و همزمان با رونمايی آلبوم مذکور، کنسرت او در تالار حوزه هنری تهران نيز برگزار شد.

وی سرپرستی و آهنگسازی گروه موسيقی آرون را از سال 92 بر عهده داشته که برگزاری چندین کنسرت در مشهد و تهران از نتايج آن بشمار ميرود.